Pomoc dla Ukrainy

Dzień dobry. Wobec sytuacji, która dzieje się tuż za naszą wschodnią granicą, chcielibyśmy zaprosić Państwa do akcji pomagania uchodźcom z Ukrainy. We współpracy z Mamą Julka oraz ZHP dla Ukrainy – zbiórki rzeczy na Warmii i Mazurach bardzo prosimy o produkty, które są potrzebne w tej chwili najbardziej. Pełna lista umieszczona jest na funpage ZHP dla Ukrainy https://www.facebook.com/events/965332807702677, natomiast teraz wg informacji uzyskanych od mamy Julka, najbardziej potrzebne są musy w tubkach, gerberki i takie produkty, które można puścić ludziom do pociągów. Produkty gotowe, pieluszki jednorazowe, chusteczki, koce itp. Ponieważ sprawa jest pilna, kolejny planowany transport będzie w czwartek. W związku z tym jeżeli chcielibyście Państwo pomóc prosimy o dostarczenie produktów albo do siedziby ZHP przy ulicy Kopernika 45 lub do nas do przedszkola. Zebrane produkty zawieziemy w środę po godzinie 12.00. Kolejne transporty będą planowane zgodnie z informacjami uzyskanymi na granicy. Poza tymi produktami na pewno potrzebne będzie wszystko inne; ubrania, koce, środki higieniczne itp. Ci ludzie wyszli z domów w tym co nałożyli na siebie. Bo ile można wziąć ze sobą do ręki, mając na drugiej maleńkie dziecko. Prosimy o dostarczanie produktów cały czas, a my będziemy je sukcesywnie przekazywać ZHP. O tym co będzie niezbędne natychmiast będę Państwa informować na bieżąco. Myślę, że należy pamiętać tez o kobietach i ich potrzebach.
Nie pozwólmy, cierpieć innym. Pomagajmy. Z góry serdecznie Państwu dziękuję. Ewa Barańska