Pomóż razem z nami :)

Jutro będziemy obchodzić szczególny dzień – Światowy Dzień Uśmiechu. Jutro w naszym przedszkolu będziemy się bawić, tańczyć i w nieskończoność się uśmiechać. Bo przecież radość i uśmiech powinien towarzyszyć nam każdego dnia. Jest cudownym lekiem na „wszystko”: na brzydką pogodę, na niepowodzenie w pracy, na zły humor, na złe samopoczucie lub bezsilność. To właśnie uśmiech potrafi zmienić nasz dzień czy nastawienie do świata. Natomiast uśmiechy i radosne buźki naszych dzieci są dla nas najlepszym prezentem. Każdy z nas rodziców czuje nieocenione szczęście, gdy jego dziecko jest radosne i uśmiechnięte.

Nie wszyscy Rodzice jednak mają tyle szczęścia. Gdy patrząc na chorobę swojego dziecka ich serce jest poranione. Szczególnie, gdy dopadnie ich bezsilność i ta jedna myśl, że na drodze do uśmiechu ich dziecka stoi bariera finansowa. Że ich możliwości finansowe nie pozwalają na spełnienie marzenia ich chorego dziecka. A te marzenia……. to nie pragnienie nowej zabawki, gry czy wycieczki. To marzenie ma bardziej przyziemny wymiar…….. Nowy wózek inwalidzki – elektryczny. To jest właśnie marzenie Oskara, nastoletniego pacjenta Hospicjum dla Dzieci Caritas. Chłopiec od urodzenia cierpi na dystrofię Duchenne’a. Jest to choroba genetyczna, przez którą Oskar od dzieciństwa stopniowo traci sprawność. Los był naprawdę potworny dla rodziców Oskara, ponieważ na tę samą chorobę cierpi brat Oskara.

Marzenie chłopca ma dosłownie przyziemny charakter, bo pozwoli mu poruszać się i być choć troszkę samodzielnym, bo choroba już daje o sobie znać również w górnych partiach ciała. Pomimo takiej ciężkiej choroby chłopiec jest uśmiechnięty i radosny. Czasem trudno nam zdrowym osobom to zrozumieć. A może właśnie  ONI powinni być dla nas przykładem. Może to ONI właśnie są dobrymi nauczycielami życia????

Szanowni Państwo w związku z przypadającym jutro dniem uśmiechu zwracamy się do Państwa o wsparcie Oskara w realizacji jego marzeń, pamiętając ŻE KAŻDA ZŁOTÓWKA MA WIELKĄ MOC POMAGANIA.

Czasem nie potrzeba wiele, aby wspólnie móc zrobić coś wielkiego.

https://zrzutka.pl/tepz5k