Zdalne nauczanie

Szanowni Rodzice

W związku z trwającą epidemią oraz faktem, że część dzieci nie chodzi do przedszkola lub są często nieobecne postanowiliśmy, że część materiałów dydaktycznych dla dzieci przebywających w domu będziemy umieszczać na stronie w zakładce Zdalne Nauczanie. Zestawy materiałów będziemy umieszczać raz w tygodniu. Mamy nadzieje, że znajdziecie Państwo czas, aby pomóc dzieciom w realizacji zadań. Tak jak wcześniej do pracy potrzebna będzie drukarka. Pragniemy zwrócić uwagę, że przedszkole służy dzieciom nie tylko jako miejsce opieki, ale przede wszystkim edukacji. Kilka miesięcy przerwy na wiosnę i nieobecność dzieci teraz, będzie miała ogromny wpływ na ich edukację. Bardzo prosimy, abyście Państwo poświęcili nieco czasu swoim pociechom podczas rozwiązywania zadań. Większość z nich jest zabawą, w której ukryty jest jednak cel dydaktyczny. Nawet banalna nauka wierszyka ma ogromne znaczenie. Umysły dzieci, tak chłonne w tym wieku, muszą być cały czas stymulowane i zachęcane do pracy. To dla ich przyszłego rozwoju bardzo ważne. Nasza prośba kierowana jest do rodziców wszystkich dzieci, nie tylko najstarszych. Szczególną uwagę natomiast chcielibyśmy zwrócić na dzieci, dla których jest to ostatni rok w edukacji przedszkolnej. Spora część rodziców obawia się posyłania dzieci do przedszkola z powodu zagrożenia zakażenia COVID. Jednak, w przypadku dzieci najstarszych problem jest złożony. Aby dziecko spełniło obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego musi uczęszczać do placówki co najmniej przez połowę roku. Długotrwała nieobecność może utrudnić nam sporządzenie diagnoz dla dzieci 6-cio letnich. Bardzo prosimy więc Państwa, żeby w przypadku długotrwałej nieobecności dziecka, czas spędzony poza przedszkolem nie był zmarnowany. To naprawdę bardzo ważne.

Materiały w zakładce Zdalne Nauczanie pojawią się niebawem. Prosimy śledzić stronę na bieżąco.

Z wyrazami Szacunku

Dyrektor Ewa Barańska