Procedury bezpieczeństwa w czasie trwania epidemii COVID-19 w części dla Rodziców

1 września 2020 roku spotkamy się wszyscy w naszym przedszkolu. Bardzo się z tego cieszymy, musimy jednak wspólnie starać się, aby najlepiej jak umiemy funkcjonować w nowej rzeczywistości. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych informacji, które pomogą nam w codziennych spotkaniach.

Przedszkole wraca do dotychczasowych godzin pracy t.j. od 6,15 do 17,00.

Po wejściu do przedszkola lub bezpośrednio po wejściu do grupy dziecko będzie miało mierzoną temperaturę. Niestety dziecko z temperaturą powyżej 37,5 stopnia nie będzie mogło pozostać w przedszkolu. Prosimy także Państwa o szybką reakcję w przypadku, gdy dziecko będzie miało oznaki choroby, które pojawią się w ciągu dnia. Dzieci z objawami choroby (wymioty, biegunka, kaszel, katar, gorączka powyżej 37,5 stopnia C) nie będą mogły przebywać w przedszkolu. Nie jesteśmy medykami, aby móc rozróżnić katar alergiczny od kataru, będącego wynikiem infekcji.

Po wejściu do przedszkola rodzic bezwzględnie zobowiązany jest do dezynfekcji rąk oraz okrycia ust i nosa maseczką lub przyłbicą. Dziecko nie dezynfekuje rąk oraz nie musi nosić maseczki i przyłbicy.

Poruszając się po terenie przedszkola oraz w kontaktach z pracownikami przedszkola należy zachować 1,5 m dystansu społecznego. W szatni grupowej w jednym momencie nie może przebywać więcej niż trzy pary rodzic – dziecko. Do budynku przedszkola wchodzić może tylko jeden rodzic lub osoba upoważniona (druki upoważnienia będą znajdowały się w szatniach, wypełnione należy przekazać nauczycielce). W przypadku gdy w szatni będzie komplet osób, prosimy o oczekiwanie w holu przedszkola z zachowanie wymaganego dystansu. W związku z tym, że w godzinach porannych każdemu z rodziców zależy na czasie, prosimy Państwa o sprawne przygotowanie i pozostawienie dziecka pod opieką nauczyciela. Te same procedury dotyczą czasu odbioru dzieci z przedszkola. Rodzice, którzy jeszcze nie złożyli oświadczenia o świadomości ryzyka pobytu dziecka w przedszkolu w czasie epidemii poproszeni będą o jego złożenie po powrocie do przedszkola po przerwie wakacyjnej (lub dłuższej).

W przedszkolu dzieci nie mogą używać szczoteczek do zębów – do odwołania.

Nie można przynosić z domu zabawek, jedzenia i picia. Absolutnie wykluczone jest pozostawianie pokarmów i napojów w szatni. Dzieci, które używają jeszcze smoczków, proszone są o pozostawienie ich w domach. Dzieci z grup I i II będą „leżakować” w godzinach od 12,00 do 14,00. Prosimy rodziców o zapewnienie piżamek, spakowanych do podpisanego woreczka. Prosimy o pranie ich nie rzadziej niż raz na tydzień. Przedszkole zapewnia leżaki i pościel. Leżaki są dezynfekowane, a pościel pierze firma zewnętrzna – prace zapewnione przez przedszkole. Bardzo prosimy o śledzenie informacji zawartych na naszej stronie internetowej. Nasz funpage jeszcze nie działa. W przypadku pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny (89-527-44-66, 660-41-91-81) , sms lub mailowy przedszkolekrasnal@wp.pl.

Prosimy ograniczyć do niezbędnego minimum czasu spędzonego w przedszkolu przez osoby dorosłe. Towarzyskie rozmowy można prowadzić na zewnątrz budynku. Wspólnie musimy starać się, aby przestrzegając przepisów prawa, wytycznych i zaleceń służb nie powodować sytuacji generujących zdenerwowanie. Uśmiech może zdziałać cuda. To najlepszy sposób, aby w czasach trudnych żyć w miarę normalnie. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy przykładem do naśladowania dla naszych dzieci. Chcesz mieć dziecko radosne i szczęśliwe? Pokaż mu jak to się robi 🙂

Przed nami nowy rok przedszkolny. W związku z sytuacją, jaka dzieje się na całym świecie, może być nieco inny. Postaramy się z całych sił, aby mimo wszystko Państwa dzieci czuły się u nas bezpiecznie oraz radośnie i twórczo spędziły czas. Pracujemy nad tym, aby dostosowując się do obowiązujących norm, mając szacunek do zagrożeń wynikających z epidemii, zachowywać się tak, aby dzieci zapamiętały ten rok, nie jako „czas korony”, lecz jako czas zabawy, uśmiechu, nowych przygód, nauki i życia we własnej społeczności. Wszyscy jesteśmy każdego dnia bombardowani informacjami o wirusie. Mamy świadomość tego, że umysł dziecka nie potrzebuje takiej ilości informacji o zagrożeniach. Będziemy starali się, aby niezbędna dla nich wiedza była przekazana w formie zabawy, a dyscyplina zachowań sanitarnych była dla nich czymś oczywistym, a nie nakazem z góry. Jak zawsze możecie na nas liczyć 🙂

Od Państwa oczekujemy respektowania zasad, wybaczania błędów oraz uśmiechu każdego dnia.