Opłaty za przedszkole

Drodzy rodzice.

Informacje o wysokość opłaty za m-c maj 2020 będzie wysyłana sms na podane numery telefonów. Wpłaty możliwe są jedynie w formie przelewu.

Numery kont bankowych (nie uległy zmianie)

Przedszkole Niepubliczne „Krasnal”

Przedszkole Niepubliczne „Krasnal 2”

Informujemy, iż 31 grudnia 2019 r. zaczęła obowiązywać nowa UCHWAŁA RADY MIASTA OLSZTYNA z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie ustalenia czasu przeznaczonego na realizację bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w publicznych przedszkolach oraz określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym w publicznych przedszkolach prowadzonych przez Gminę Olsztyn. Od 1 stycznia 2020 r. będą Państwo ponosili opłatę w wysokości 1 złoty za każdą rozpoczętą godzinę faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu ponad czas przeznaczony na realizację bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki (przed zmianą ponosili Państwo opłatę za faktyczny czas pobytu dziecka w przedszkolu). Jednocześnie przypominamy, iż czas przeznaczony na realizację bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w naszym przedszkolu realizowany jest od 8.00 do 13.00.Opłata, o której mowa wyżej dotyczy dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat.

Podstawa prawna:

UCHWAŁA NR XV/251/19 RADY MIASTA OLSZTYNA z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie ustalenia czasu przeznaczonego na realizację bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w publicznych przedszkolach oraz określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym w publicznych przedszkolach prowadzonych przez Gminę Olsztyn.

W związku z powyższym opłaty za miesiąc marzec 2020 rok zostały zaktualizowane razem z opłatą za m-c maj 2020 rok. Miesiące styczeń i luty zostały naliczone wg poprzednich wytycznych.

Opłata za przedszkole za m-c czerwiec 2020 rok dla dzieci z Przedszkola Krasnal zawierają opłatę za dni obecności dziecka w maju 2020 roku liczone jako odrębne dni obecności oraz opłatę z m-c czerwiec 2020 płatną z góry (tak jak dotychczas). Począwszy od czerwca 2020 roku wszystkie zapisane (w trybie reżimu sanitarnego) do przedszkola dzieci zobowiązane są do wniesienia opłaty 350 zł. Nieobecności zostaną rozliczone w kolejnym miesiącu. Dzieci, które z powodu epidemii nie uczęszczają do przedszkola nie ponoszą żadnych opłat.