Wesołki - Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.  To sympatyczne święto obchodzone jest na całym świecie.  Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci - pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie, najlepszy przyjaciel każdego dziecka. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości. Z okazji Dnia Pluszowego Misia organizowane są uroczystości i występy, wiele szkół przeprowadza konkursy związane z tą zabawką, biblioteki organizują publiczne czytanie książek o pluszowym misiu, a dzieci tego dnia mogą przynosić ze sobą do przedszkola swoje ulubione pluszaki. Święto ma wymiar również symboliczny.Miś, który kojarzy się z ciepłem i dobrocią, inspiruje do przeprowadzania w tym dniu wielu akcji dobroczynnych np. zbiórek zabawek na rzecz potrzebujących dzieci.I jak tu nie świętować tak wyjątkowego dnia? Oczywiście My też świętowaliśmy. Dziękowaliśmy Misiowi za to, że jest z nami, że możemy powierzyć mu swoje tajemnice, że możemy się do niego przytulić w chwilach smutku. W tym dniu robiliśmy również misiowe smakołyki, misiowe prace plastyczne, misiową gimnastykę, misiowe tańce i zabawy, misiowy angielski oraz misiowe czytanie. Dzień Pluszowego Misia był też kolejną okazją do rozmów o przyjaźni, szacunku, miłości i szczerości. To był naprawdę niesamowicie zmisiowany dzień.

Zobacz zdjęcia w galerii