Przytulaczki - Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka to najważniejszy dzień w życiu każdego maluszka, który po raz pierwszy przychodzi do przedszkola. To także dzień, kiedy rodzice mogą po raz pierwszy zobaczyć popisy artystyczne swoich pociech. W naszym przedszkolu podczas takich spotkań staramy się, aby dzieci pochwaliły się przed zebranymi gośćmi nie tylko wierszykami i piosenkami w języku polskim, ale też w języku angielskiem oraz swoimi umiejętnościami tanecznymi. Ktoś mógłby rzec, przecież to dopiero dwa miesiące. Jak pokazało dzisiejsze popołudnie - to wystarczająco dużo czasu dla Państwa pociech, aby opanować zaplanowany materiał. Możecie być Państwo bardzo dumni ze swoich zdolnych dzieci.

Jak co roku największym zmartwieniem dla nas jest trema i wielka ochota dzieci, na opuszczenie sceny i wtulenie się w ramiona rodzica. Jednak małe Przytulaczki dzielnie wspierane przez swoich rodziców pozostały na scenie wspaniale śpiewając i recytując wierszyki. Na sukces dzisiejszego spotkania składa się wielkie zaangażowanie przede wszystkim dzieci, ale też każdej z Pań, z którymi na co dzień spotykają się nasi wychowankowie. Każdego dnia Państwa dzieci, robią kolejny krok do nowych umiejętności, wiedzy i możliwości.

Uwielbiamy takie uroczystości, podczas których przekonujemy się o sensie swojej pracy. Miłym i niezwykle wzruszającym elementem takich spotkań są łzy zebranej publiczności. Podczas tegorocznej ceremonii pasowania również nie zabrakło łez wzruszenia, szczęścia i dumy ze swoich małych pociech.

Po części artystycznej przyszedł czas na właściwą ceremonię pasowania. Pani Dyrektor osobiście mianowała każdego małego Krasnala Wspaniałym Przedszkolakiem. Dzieci otrzymały dyplomy i prezenty.

Mamy nadzieję, że ten pierwszy uroczysty dzień w naszym przedszkolu pozostanie długo w Państwa pamięci. A to dopiero początek. Już niedługo spotkania wigilijne, w atmosferze zbliżających się świąt i kolejne fantastyczne przedstawienia Państwa dzieci. :)

Zobacz zdjęcia w galerii