Przytulaczki - Dzień Dyni

Czwartek 31 października 2019 roku był ZDROWYM I SPORTOWYM DNIEM DYNI w naszym przedszkolu. W związku z realizacją programu "Zdrowo i sportowo" dzieci razem z Paniami spędziły cały dzień na zdrowej i sportowej zabawie. Podczas wspólnej zabawy Krasnale dowiedziały się sporo o właściwościach odżywczych dyni. Nasze cudowne Panie "prześcigały się" w wymyślaniu coraz to fajniejszych zabaw i gier. Podczas całego przedpołudnia dzieci liczyły, gromadziły w zbiorach, porównywały, układały i brały udział w konkurencjach gimnastycznych. Wszystko to oczywiście z wykorzystaniem okrąglutkiej Pani Dyni. Można spokojnie rzec, że było i przyjemnie i pożytecznie. Krasnale nawet się nie domyśliły ile cennej wiedzy ukryte było w tych z pozoru zwykłych zabawach. O tak, Krasnal uwielbia taką edukację; taką która przynosi wiele korzyści i daje sporo przyjemności. Nie zabrakło też wspaniałych prac plastycznych, które ozdobiły nasze szatnie oraz dużej ilości zabawy przy muzyce. A na koniec dnia w naszych talerzach pojawiła się przepyszna i zdrowa zupa dyniowa!!!!

Zobacz zdjęcia w galerii