Przedszkole do hymnu !!!

"Przedszkole do hymnu!"

Ponad 19 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych zgłosiło się do udziału w akcji „Szkoła do hymnu” – poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Polegała ona na tym, że uczniowie i nauczyciele w piątek 8 listopada wspólnie, o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewali hymn narodowy. Szef MEN przypomniał, że akcja jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyło ponad 5 mln uczniów i nauczycieli z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą. To był pomysł Rady Dzieci i Młodzieży przy MEN, który zachęcał uczniów do tego, by wspólnie z okazji Święta Niepodległości zaśpiewać polski hymn. Mamy nadzieję, że to jest inicjatywa, która przyjmie się na stałe i radosne śpiewanie hymnu przez dzieci i młodzież, łącznie z dorosłymi będzie takim ciekawym, sympatycznym akcentem kojarzącym się z rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę – powiedział minister.

Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieciom biało-czerwonych strojów. Dzięki Wam Kochani Rodzice to był wspaniały, patriotyczny dzień.

Zobacz zdjęcia w galerii