O NAS - Krasnal i Krasnal 2

DROGI RODZICU!!!

Powierzając nam swoje dziecko, dokonałeś właściwego wyboru. My ze swojej strony zrobimy wszystko, abyś Był przekonany, że była to dobra decyzja.

Przedszkole Niepubliczne Krasnal w Olsztynie to przedszkole niepubliczne - działamy na podstawie ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty. Przedszkole Niepubliczne Krasnal 2 w Olsztynie to również przedszkole niepubliczne, jednak system płatności obowiązuje w nim taki sam jak w przedszkolach miejskich (tj. 1 zł za każdą godzinę pobytu dziecka w przedszkolu).

Nasze przedszkola to jednostki anglojęzyczne. Zajęcia z języka angielskiego odbywają się codziennie. W grupach wiekowych 2,5-6 lat dzieci mają zajęcia codziennie przez pięć dni w tygodniu. W grupach dzieci najstarszych dodatkowo pół dnia dwa  razy w tygodniu. Podczas zajęć dzieci, oprócz zwykłych ćwiczeń lingwistycznych, poznają słownicwto angielskie zwykłych codziennych czynności. Nauczycielka zwraca się do dzieci w dwóch językach.

Placówki zlokalizowane są w dzielnicy Śródmieście, przy ulicy Mikołaja Kopernika 4. Jest to budynek wolnostojący, trzykondygnacyjny. W obrębie przedszkola znajdują się dwa duże place zabaw wyposażone w sprzęt odpowiedni do wieku dziecka, oddzielone od ruchu ulicznego i pieszego, zadrzewione. W budynku mieści się pięć sal dydaktycznych z przemyślanym zagospodarowaniem przestrzeni edukacyjnej i niezbędnym wyposażeniem - każda sala posiada własną łazienkę i szatnię. Cała baza przedszkolna sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka.

Przedszkole Nieubliczne Krasnal i Przedszkole Niepubliczne Krasnal 2 zapewnia opiekę, wychowanie i edukację dzieciom w wieku od 2,5 do 6 lat. Dzieci 5 i 6- letnie spełniają obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego (tzw: „zerówka”). Pracujemy w dni powszednie od godz. 615 do 1700.

W jadłospisie naszych podopiecznych znajdują się tylko produkty zdrowe, pozbawione konserwantów, duża ilość świeżych owoców i warzyw, nabiału i naturalnych przysmaków. Naszym zadaniem priorytetowym jest wytworzenie w naszych dzieciach dobrych i zdrowych nawyków żywieniowych, stawiając na wyroby własne.

Nasza własna kuchnia serwuje codziennie naszym wychowankom zdrowe, smaczne posiłki. Przygotowujemy je na bazie świeżych produktów, dostarczanych codziennie, przez stałych zaufanych dostawców. Nie podajemy dzieciom wędlin i przemysłowych wyrobów garmażeryjnych. Sami pieczemy mięsne dodatki do kanapek. Nie stosujemy produktów przetworzonych, sproszkowanych, wypełnionych konserwantami. Codziennie dzieci otrzymują pięć porcji warzyw i owoców. Pragniemy wykształcić w dzieciach świadomość potrzeby zdrowego żywienia, eliminując jednocześnie  nadmierne spożywanie słodyczy. Doskonale wyposażony blok kuchenny, znajdujący się w dolnej partii naszego budynku, pozwala nam przygotowywać posiłki zdrowe, pełne witamin, pozbawione zbędnych konserwantów.

Każdy rok szkolny to dla nas nowe wyzwanie. Na każdy rok przygotowujemy nowe autorskie projekty edukacyjne, w które z przyjemnością wprowadzamy dzieci i ich rodziny.

Jesteśmy zespołem ludzi doskonale ze sobą współpracujących. Ponad wszystko cenimy sobie przyjazną atmosferę pracy, atmosferę, w której każdy może rozwijać swoje umiejętności i pasje. Tworzymy tym samy małą "krasnalową" społeczność ukierunkowaną na stałe podnoszenie swoich kwalifikacji, stawianiu czoła nowym projektom i wyzwaniom. Nasza praca jest naszą pasją i to czyni nasze przedszkola miejscem przyjaznym, pełnym uśmiechu i profesjonalizmu każdego dnia. Dla nas uśmiech dziecka jest najważniejszy. Jesteśmy placówką ukierunkowaną na osiąganie najwyższej jakości w opiece, wychowaniu i edukacji dziecka. Wszystkie te działania podejmujemy kierując się dobrem dziecka.

Wszystkie ważne wydarzenia, imprezy, szczególne zajęcia dokumentujemy w postaci zdjęć. Umieszczamy je na stronie internetowej (dostępne po zalogowaniu). Na koniec każdego roku szkolnego rodzice otrzymują płytkę ze wszystkimi zdjęciami swojego dziecka z całego roku szkolnego. PAMIĄTKA NA CAŁE LATA :)